Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

Uluslararası İlahiyat Programı Başvuruları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından koordine edilen ve yurtdışında yaşayan Türk toplumunun çocuklarına yönelik Türkiye’de dini yüksek eğitim imkânı sağlayan Uluslararası İlahiyat Programı, 2014 yılı için başvuru almaya başladı.

3 Mart 2014’te başlayan başvurular 25 Nisan 2014 tarihine kadar devam edecek. Başvurmak isteyen adaylar Türkiye Diyanet Vakfı’nın resmi web sitesinde yer alan Uluslararası İlahiyat Programı sayfasına girerek online başvurularını yapacaklar. Online başvurunun ardından gerekli olan belgeleri yaşadığı ülkenin müşavirlik ya da ataşeliklerine teslim ederek başvurularını tamamlamış olacaklar.

Başta 16 Avrupa ülkesi olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Kanada’dan öğrenci kabul eden program, yaşadığı bölgelerde lise eğitimini tamamlamış ve bulunduğu ülkenin vatandaşlık hakkını kazanmış öğrencilerin Türkiye’deki ilahiyat fakültelerinde lisans düzeyinde dini yüksek öğrenim görmelerini amaçlıyor.

2006 yılında ilk öğrencilerini kabul eden ve bugüne kadar 143 öğrencisini mezun eden program, yaklaşık 20 ülkeden 544 öğrenci ile eğitim hayatına devam ediyor.

Programa başvuracak öğrenciler http://uip.diyanetvakfi.org.tr linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirler.

kaynak : diyanet.gov