Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2012-2013 Mezunlarını Uğurluyor..

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2012-2013 mezuniyet programını 04.06.2013 tarihinde  İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Cem’i Demiroğlu Oditoryumunda gerçekleştirdi. Bu yıl ilk defa ikinci öğretim öğrencilerini de mezun etmenin sevincini yaşayan İlahiyat Fakültesi yaklaşık 400 öğrencisini uğurladı.İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mahmut Ak, İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri, mezun ailelerinin de renk kattığı program ; İlahiyat Fakültesi Dekanı Mürteza Bedir’in konuşmasıyla başladı.

Ardından Rektör Yardımcı Mahmut Ak’ ın konuşması, mezun öğrencilerin hazırlamış oldukları şiir, 4 yıllık İlahiyat Fakültesi serüvenlerinden bir demet olan fotoğraf slaytı ve skeç gösterisiyle devam eden programda ömrünü Kur’an’ın anlaşılması ve yaşanması uğrunda feda eden, İlahiyat Fakültesi’ ne yıllarca emek veren ve 23 Ocak 2013 tarihinde vefat eden Prof.Dr.Mevlüt Güngör hocamızın oğlu Mahmut Üsame Güngör’e ve 18 haziran 2012 tarihinde vefat eden saygıdeğer hocamız Prof.Dr. Salim Öğüt’ün  oğluna plaket takdim edildi.
Mezuniyet programlarının geleneksel sonu olan kep atma töreniyle program son buldu.
Mezun öğrencilerin ”Ilımlı değil ilimli Müslümanlara ihtiyacımız var.” sözü ışığında binlerce, milyonlarca Müslüman’ a ilim kaynağı olmaları duasıyla kendilerine hayatlarının geri kalanında başarılar dileriz.