Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

Şeyhu’l-Kurra Mikdat Temiztürk’ü Ağırladık

İlahiyat Fakültesi öğrencilerini düzenli seminer programlarıyla destekleyerek alanında daha iyi yetişmelerini amaçlayan İHAM, 2017 Ocak ayından itibaren İBB Kültür Müdürlüğü işbirliğiyle “İlme Adanmış Bir Ömür” adlı aylık seri programlar düzenlemektedir.

Şehzade Camii İmam-Hatibi Bahattin Çörek’in okuduğu vücuhat üzere Kur’an tilavetiyle başlayan programın moderatörlüğünü İHAM Başkanı Prof. Dr. Mustafa KARATAŞ hocamız yaptı.

25 Ekim Perşembe, saat 19:30’da başlayan ve 2,5 saat süren Ekim ayı programında Mikdat Temiztürk Hoca ağırlanarak Kur’an eğitim ve öğretimi yolunda yaptıklarını anlattı. Kesikbacak İsmail Efendi’nin öğrencisi olan Mikdat Bey, hocasını 9 yıl omuzunda taşıyarak derse taşıması ve benzeri diğer anıları izleyicileri bazen güldürdü bazen ağlattı. İHAM Öğrencilerinin ve Mikdat Hocanın öğrencileri tarafından salonu dolduran katılımcıları düşündüren ve hüzünlendiren, ayrıca önemli derslerin çıkarıldığı güzel bir program gerçekleşmiş oldu.

Program Fatih Müftüsü Vahap Kapıcıoğlu’nun yaptığı dua ile sona ererken, günün anısına Mikdat Beye Mustafa Karataş Hocamız tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.