Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

İHAM Yeni Dönem Öğrencilerini Bekliyor

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin alanında daha iyi yetişmelerini önceleyen ve önemseyen İHAM Akademi, Eğitim destek programını 5 yıllık olarak planlamakta, bu kapsamda Arapça başta olmak üzere bir Batı dilinin öğrenimini de hedeflemektedir.

Şubat ve yaz tatillerinde yoğunlaştırılmış bir şekilde devam eden Eğitim Destek Programının temel amacı; öğrencilere Fakülte öğrenimi boyunca yurt hizmeti, burs ve eğitim programları düzenleyerek daha iyi yetişmelerini sağlamaktır.

2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanan ilme ve öğrenmeye meraklı öğrencilere destek olmak istiyoruz.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik hizmetler sunan İHAM Akademi, Fakülteye yürüme mesafesinde farklı binalarda hizmet vermektedir.

Fatih/Vatan Caddesine nazır, Fakülteye 500 mt. mesafede konumlanan binamızda Konferans Salonu, Derslikler, Kütüphane, İdari birimler ve Yurt bölümleri bulunmaktadır. Bu binamızda 2016 Eylül döneminde ilgili eğitim programından yararlanmak üzere 15 erkek öğrenci alınacaktır.
Fatih/Haseki’de yer alan ve kız öğrencilere tahsis edilen Pembe konak ise Fakülteye 10 dakika yürüme mesafesindedir. Aynı konforu sunan konağa 2016 Eylül dönemi için ilgili eğitim programından yararlanmak üzere 15 kız öğrenci alınacaktır.