Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

İHAM Olağan Genel Kurulu

3 yılda bir Mart ayında yapılması gereken İHAM Genel Kurulu 20.03.2016 Pazar günü saat 10:00’da Ahmediye Cad. No: 30 adresindeki yerleşkemizde gerçekleştirildi. Kahvaltıdan sonra Toplantı Salonuna geçildi. Yönetim Kurulu Başkanı adına yeterli çoğunluğun sağlandığını ilan ederek Genel Kurulu başlatan Fikret Soyal’ın açılış konuşmasından sonra İHAM Üyesi, Kurra-Hafız Mustafa Yıldırım Hoca’dan Kur’an tilaveti dinlendi.
Divan heyetinin belirlenmesinden sonra, Divan Başkanı olan Nihat Karataş gündem gereği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Güleryüz’e söz verdi. Yönetim Kurulu Başkanı Güleryüz, yapılan faaliyetlerle ilgili bir konuşma yaptı. Yönetim ve Denetim Kurullarının ibrasına geçildi. Yönetim Kurulu asil ve yedek üye sayısının yediden dokuza çıkarılmasında dair Yönetim Kurulunun önerdiği tüzük değişikliği oylanarak kabul edildi. Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyeler seçildi. Görüş ve Öneriler kısmında, İHAM Onursal Başkanı ve yeni yönetime seçilen Mustafa Karataş hocamız bir konuşma yaptı. Yine Dernek üyelerimizden Zekeriya Karaman, Müjdat Uluçam, Emrah Eker ve misafirlerimizden Şahin Karataş birer değerlendirme yaptılar. Son olarak dernek üyelerimizden ve Bolu Dörtdivan Müftüsü Mustafa Topsakal Hoca dua yaptı. Program yeni binanın gezilmesiyle son buldu.

Son Genel Kurulumuza katılan üyelerimize teşekkür eder, seçilen Yönetim Kurulu’nun çalışmalarının hayırlı olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

IMG_3554 (1) IMG_3558

IMG_3543 (1)  IMG_3532

IMG_3547 (1)  IMG_3584 (1)

IMG_3596  IMG_3590