Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

İHAM Kermes 2012

Onursal Başkanlığını Sn. Dr. Mustafa Karataş’ın yaptığı İlim Hizmet Araştırma Merkezi’nin öğrenciler yararına düzenlediği kermes bu yıl da 24-25 Nisan 2012’de Eyüp Feshane’de gerçekleştirildi. Çeyizden-giyime, takıdan-kırtasiyeye, plastikten zücaciyeye, temizlik eşyasından ayakkabıya, yiyecekten içeceğe kadar geniş stantlara sahip kermes dünyanın ve Türkiye’nin her bir bölgesinden büyük ilgi gördü.

Doç. Dr. Mustafa Karataş, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, değerli eşleri Emine Kaymak, İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ömer Aydın, yönetim kurulu üyelerimizden Ahmet Hamdi Çamlı ve Valide Sultan Camii İmam-Hatibi Mustafa Yıldırım’ın da katılımlarıyla 24 Nisan Salı günü saat 12.00’de kermesin açılışı gerçekleştirildi.

Selahaddin Kocaaslan ve Yusuf Öztürk ‘ün sunuculuğunda iki gün boyunca sohbet ve söyleşiler devam etti.

24 Nisan Salı günü saat 19.00’da Doç. Dr. Mustafa Karataş, kitap imza ve söyleşi programıyla kermes halkıyla buluştu.

25 Nisan Çarşamba günü ise kermes alanını renklendiren isimler arasında şunlar vardı: Yüce Kelam’ın Muhafızı Dünya birincisi Bünyamin Topçuoğlu, güzel ilahileriyle Yusuf Karagöz, ezgilerini severek dinlediğimiz Mehmet Gökçe, çarpıcı hayat hikayeleriyle Yaşar Alptekin…