Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

İHAM İFTAR PROGRAMI

23/06/2016 tarihinde Ottoman Legacy hotel de seçkin bir davetli topluluğu İHAM yönetim kurulu başkanı Sn. Pof.Dr.Mustafa KARATAŞ tarafından iftar yemeğinde ağırlandı.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın Onur konuğu olarak katıldığı İftar programına Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın başta olmak üzere pek çok davetli iştirak etti.

Selahaddin Kocaaslan’ın sunuculuğunu yaptığı istişare toplantısı İHAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa KARATAŞ’ın konuşmasıyla başladı. Konuşmasında İHAM’ın İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik uyguladığı eğitim programları hakkında bilgiler veren Karataş, bugün Akademi-Medrese buluşmasının oldukça önemli olduğunu vurguladı. İHAM Akademi’de İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin fakültenin yanı sıra medrese usulü okuduğu derslerle klasik eserlere vakıf olma imkanı bulduklarını ifade ettiler. Ülkelerin eğitim politikalarının bütün yatırımlardan önemli olduğunu belirten Karataş, ülkemizde bu anlamda kardeşliğin tesisi için din eğitiminin önemine dikkat çekti.

Kürsüye son olarak gelen Bakan İsmet Yılmaz genel eğitim politikaları hakkında bilgiler verirken İHAM benzeri sivil toplum kuruluşlarının eğitim faaliyetlerinde oynadığı role ve öneme değindi. Bu anlamda Bakanlar Kurulu’nda en ağır yükün Milli Eğitim Bakanının omuzundan olmasını ifade eden Bakan Yılmaz, toplumun eğitim seviyesinin yükselmesinde, genç nesillerin yetiştirilmesinde devletin imkanlarıyla sivil toplum kuruluşlarının ortak yapacağı çalışmaların önemli olduğunu vurguladı.

Mustafa Karataş’ın Bakan İsmet Yılmaz’a hediye takdimiyle program son buldu.

IMG_7676  IMG_7732

IMG_7745  IMG_7765

IMG_7785  IMG_7787

IMG_7791  IMG_7820

IMG_7824  IMG_7827