Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

İHAM 4. Geleneksel Mezunlar Buluşması Gerçekleştirildi

Yönetim kurulu üyelerimiz ve Yaz dönemi seminerlerine devam eden öğrencilerimizin de katıldığı IV. Mezunlar Buluşması 7-8 Ağustos tarihlerinde Kocaeli/Darıca’da gerçekleştirildi.

Programda; Mezunlarımız, İHAM’ın yaz dönemi eğitim programına devam eden öğrencilerimiz, Hocalarımız ve Yönetim kurulu üyelerimizden oluşan 80 kişi katılımcı olarak yer aldı.

Kur-an tilaveti ile başlayan programımız, bir araya gelen katılımcıların kısaca kendisinden bahsettiği güzel bir tanışma programı ile devam etti. Sonrasında Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Karataş, Yönetim kurulu başkan yardımcımız Engin Yılmaz başta olmak üzere, diğer Yönetim Kurulu Üyelerimizin de duygu ve düşüncelerini paylaştığı konuşmalar gerçekleştirildi.

İHAM 2017-2018 Faaliyet sunumunun yapıldığı programımızda, kız ve erkek öğrencilerimiz adına, Grup temsilcileri olan öğrenci arkadaşlarımız söz alarak, şu an devam eden programlarla ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

Programımızın 2. gününde, “Değerlendirme toplantısı” kapsamında mezunlarımızdan ve öğrencilerimizden, soru, yorum ve değerli fikirler ortaya konuldu. Mezun ve öğrencilerimizden gelen fikirler, kanaatler ve programın genel havasından hareketle yaptığı konuşmasında Prof. Dr. Mustafa Karataş Hocamız, İnsana yapılan yatırımın ne kadar önemli ve gerekli olduğunu ifade ederken, özellikle gönülden ve içten yapılanların fayda verdiğini ve kalıcı olduğunun önemini belirtti.

Mezunlarımızın ve Yönetimdeki ağabeylerimizin Konferans salonunda koşuşturan çocukları ve onlar için seferber olan bir salon dolusu insan bize ortamımızın sıcaklığını ve samimiyetini hissettirirken, Uzun zaman sonra birbirleriyle buluşan mezunlarımızın bitmeyen ve özlemle anılan eski günleri ve dostlukları bizim için benzersiz bir örneklik teşkil etti.

Çok yönlü ve pek çok hususun değerlendirildiği programımızda; buluşmaya katılan Yönetim Kurulu üyelerimiz ve öğrenci kardeşlerimizin, daha önce ilim yolunda çeşitli tecrübeler yaşayan Mezunlarımızın fikirlerinden ve ideallerinden, bulundukları yerlerde yaptıkları güzel ve değerli faaliyetlerden hareketle, İHAM’da alınan İslami ve ilmi bilincin önemli bir yatırım olduğunu hep birlikte görmek ve yaşamak imkanı bulduk.

Bu vesileyle, bugüne kadar böyle ilmi bir ortamın, çalışmanın oluşması ve devamlılığı için maddi-manevi katkılarda bulunan bütün hayırsever insanlara teşekkürlerimizi sunarken, bütün misafirlerimize katılımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.