Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

Geleneksel İftar Buluşması…

İlahiyat Fakültesi’nde okuyan yüksek öğrenim öğrencilerini burs, barınma ve İslâmi ilimler alanında takviye seminerle destekleyen İHAM, Yönetim Kurulu, Hanımlar Komisyonu, Üye ve gönüllerin bir araya gelmesini sağlayan geleneksel iftar buluşmasını 10 Temmuz  2014 Perşembe günü Topkapı Sur Restaurant’ta gerçekleştirdi. Pek çok vakıf ve dernek temsilcisinin de yer aldığı iftar yemeğinde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Abdullah Tırabzon yemek duasını yaptı.

İHAM Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Mustafa KARATAŞ da İHAM’ın gelişim serüvenini kısaca anlattıktan sonra, İstanbul’da yüksek öğrenim gören bir öğrencinin maddi-manevi bakımdan desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti. İHAM’ın amacına ve misyonuna uygun olarak İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin de İslâmi ilimler alanında takviye edilmesi gerektiğini ve bu bağlamda bu güne kadar yüzlerce öğrencinin burs, barınma ve takviye seminerlerle desteklendiğini ve bunların çeşitli kurumlarda hizmet verdiklerini anlattı.

Ürdün Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Muhammed Reyyan da bir konuşma yaparak, hayır işlerine katkıda bulunmanın önemine değinerek özel olarak İHAM’ın faaliyetlerine dair duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Son olarak İMH Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Güney mikrofona geldi. Sivil toplum kuruluşları arasında İslami ilimler alanında çalışma yapan bir kurum olarak İHAM’ın her bakımdan önemli olduğunu anlattı. Özellikle İHAM’ın başlattığı yurt inşaatının bitmesi durumunda çalışmaların ne kadar ivme kazanacağına dikkat çekerek konuşmasını tamamladı.