Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

“İlim Çin’de de olsa gidip alınız” hadisini tahsil hayatına mihenk taşı yapmış, bir milletvekili evladı olmasına rağmen sahip olduğu tüm imkanlarını geride bırakarak ilim uğrunda nice sıkıntıları göze almış, Konya, Siirt, Batman Tillo, Gevaş, Şam’da ilim tahsil ederek Medine’de ve İstanbul’da hocalık yapmış olan Ahmet Akın ÇIĞMAN hocamız bu gece Kanal 7’de sunulan “Prof.Dr. Mustafa Karataş’la SAHUR VAKTİ” programına canlı telefon bağlantısı yolu ile konuk olmuştur.

1980-1995 yıllarında Mustafa Karataş hocamızın akademik çalışma yaptığı bir dönemde hocamız da kendilerinin rahle-i tedrislerinden geçmişlerdir. Talebeliğinden itibaren 50 yıl boyunca her fırsatta talebe yetiştiren Ahmet Akın ÇIĞMAN hocamız 25 yıl boyunca İHAM’da da hocalık vazifesini aynı gayretle ifa etmiş ve Türkiye’nin dört bir yanında Akademi-MEB-Diyanet ve STK larda görev yapan sadaka-i cariye hükmündeki öğrencileri için her zaman ilham kaynağı olmaya devam edegelmistir. Programın, öğrencileri tarafından da ilgi ve özlemle izlenildiği, sonrasında paylaşılan duygusal mesajlarla ortaya çıkmıştır.

Yaşayan ilim çınarlarından olan tevekkül ve tevazû sahibi hocamızın program sonunda yaptığı duaya hep birlikte “amin” diyor, hocamıza sağlık problemleri sebebiyle acil şifalar, daha nice hayırlı ve uzun ömürler diliyoruz.