Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

İHAM Yeni Öğrencilerini Bekliyor

26 yıllık tecrübesiyle İlahiyat Fakültesi öğrencilerini burs, barınma ve takviye eğitim programlarıyla destekleyen İHAM AKADEMİ, yeni dönemde yeni öğrencilerini bekliyor.

İlâhiyat takviye eğitim programını 5 yıllık olarak planlayan İHAM AKADEMİ, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanan, ilme ve öğrenmeye meraklı öğrencileri burs, barınma ve eğitim programlarıyla desteklemektedir. Hazırlık sınıfından başlayan ve son sınıfa kadar beş yıl boyunca sürdürülen Takviye Eğitim Program, Arapça klasik eğitimle başlayarak İslami ilimlerin her birinin okutulmasıyla sürdürülmektedir.

Şubat ve yaz tatillerinde yoğunlaştırılmış bir şekilde devam eden Takviye Eğitim Programının temel amacı, İlahiyat Fakültesi öğrencilerini geleceğe daha iyi hazırlamak, akademik çalışmalarına sağlam bir zemin oluşturmaktır.

Özellikle İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik hizmetler sunan İHAM Akademi, Fakülteye yürüme mesafesindeki farklı binalarda hizmet vermektedir. Fatih / Vatan Caddesine nazır, fakülteye 500 m. mesafede konumlanan binamızda Konferans Salonu, Derslikler, Kütüphane, İdari birimler ve misafirhane bölümleri bulunmaktadır. Öğrencilerinizden İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazanan erkek öğrencilerinizi İHAM Akademi’nin bu eğitim programından yararlanmak üzere bilgilendirme ve yönlendirmenizi istirham ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

NOT: 2019 Eylül döneminde 15 erkek öğrenci alınacaktır.