Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

Kudüs Gözbebeğimizdir!

Kadim şehir Kudüs, son yüzyılda Siyonistlerin işgali nedeniyle kargaşa ve sıkıntının coğrafyası haline geldi. Trump’un aldığı son karar, barışa değil kargaşa ve kaosa, en önemlisi İsrail’in işgalci ve teröristce eylemlerini desteklemekten başka bir şey değildir. Bu yönüyle aslında meselenin Filistin sorunu değil, İsrail sorunu olduğunu bir kez daha ifade etmek gerekir.

Birleşmiş Milletlerin aldığı karara rağmen İsrail ve Abd uluslararası hukuku hiçe saymaktadır. Müslümanlar, bulunduğu coğrafyaya, rengine ve ırkına bakmadan Kudüs-ü Şerif’in izzetini korumaya devam edecek, Mescid-i Aksâ ilk kıble oluşunun şerefini bir kez daha yaşayacaktır.

Biliyoruz ki, Kudüs’teki işgal aslında önce yüreklerimizde başladı. Kudüs’ün eski şerefli günlerine dönmesi Müslümanların dinlerini doğru anlamaları ve yaşamalarına bağlıdır. Bu vesileyle Kudüs’ün ümmetin vahdetine vesile olacağını ümit eder, Yüce İslâm dinimizi doğru anlamak ve anlatmak gibi önemli bir vazifeyi kendisine gaye edinen İHAM, bu çalışmalarını daha azimli bir şekilde yürütecektir.

 

İHAM YÖNETİM KURULU