Menu

İlim Hizmet Araştırma Merkezi

15 Temmuz Darbe Girişimini Lanetliyoruz!

15 Temmuz gecesinden itibaren hocamızın attığı twitler

                                                       https://twitter.com/muhabbet_kapisi
IMG_5795 IMG_5798 IMG_5794
 Ülkemiz ve aziz milletimiz 15 Temmuz 2016 gecesi ulusal ve uluslararası destekli büyük bir terör saldırısı yaşadı. Asırlardır inananlara yurt olmuş bu topraklarda dini görünümlü bir ihanet şebekesi tarafından masum insanların canına kastedildi, millet meclisi bombalandı ve seçilmiş cumhurbaşkanımıza kastedildi. Sözde müslüman olan ihanet şebekesi İslam’ın sunduğu dini ve ahlaki değerleri yok sayarak vatanımızı parçalama teşebbüsünde bulundu ve milli iradeyi yok saydı. İhanet şebekesinin, kul hakkı, adalet, kardeşlik, şefkat gibi temel İslami değerleri hiçe saydığına şahit olduk.

İslâm adına hareket eden, ama aslında bu toprakların öz değerlerine kasteden bu hainler tarihin kara sayfasına kazınmayacak şekilde yazıldılar.

Özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün milletimiz çapulculara, canilere, maşalara ve kuklalara boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya gösterdi. Milletimizin gösterdiği fedakârlık, cesaret ve azim karşısında saygıyla eğiliyoruz.

Canını feda edercesine terörist darbeyi engellemek için milletine çağrı yapan ve milletiyle birlikte mücadele veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımıza, Emniyet Teşkilatımıza ve Silahlı kuvvetler içindeki milli olan subaylarımıza cesur ve dirayetli duruşları nedeniyle minnettarız.

Bu terörist şebekenin dini kullanarak 40 yıldır sinsice bir yapılanma içinde olduğunun farkındayız. Barış ve kardeşlik dini olan İslam’ın böylesi bir menfur saldırı için vasıta olarak kullanılmasını kabul etmiyoruz.

FETÖ’nün darbe girişimi açık bir şekilde göstermiştir ki; devletin çeşitli kadrolarına sızarak paralel devlet olma projesi, aynı zamanda paralel din oluşturma projesidir. Bir daha böylesi bir teşebbüsün olmaması için bütün kurum, kuruluşların ve vatandaşlarımızın üzerine düşen görevleri yerine getirmesinin zorunlu olduğunu düşünüyoruz.

Bu nedenle, dini doğru anlayan ve anlatan ilim adamı yetiştirme yolunda büyük gayretler gösteren İHAM daha önce olduğu gibi bundan böyle de çalışmalarını daha azimli ve kararlı bir şekilde devam ettirecektir.

15 Temmuz gecesi, her anlamda vatanımızın ve mukaddesatımızın çiğnenmesine geçit vermemek için canlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Aynı gaye ve duyguyla hareket eden gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Bu duygularla vatanımıza, milletimize ve her türlü mukaddesatımıza kasteden FETÖ terör örgütünün gerçekleştirdiği darbe girişimini lanetliyoruz.

                                                                                            İHAM YÖNETİM KURULU

15 Temmuz’dan itibaren pek çok alanda Mustafa Karataş Hocamızın yaptığı konuşmalardan biri: 

 

 

IMG_5796  IMG_5799 IMG_5797

IMG_5802 IMG_5800

IMG_5793 IMG_5791